Na Skútr 125 s řidičákem B


10x proč uvažovat o skútru 125cc


Oprávnění: postačí ŘP na osobní automobil sk. B

Časová úspora: ve městě je skútr Yamaha králem

Parkování: skútr zaparkuje i tam, kde auto místo nenajde

Ekologie: skútr odveze dva lidi ekologočtěji než auto

Praktičnost: skútry Yamaha nabízí dostatek úložného prostoru

Použitelnost: loni bylo v Česku 1600 slunečných hodin

Spotřeba: jezdí vaše auto pod 3 litry na 100km?

Servis: obvykle jednou ročně v ceně těsně nad 1000,-Kč

Pojištění: povinné ručení od 500 Kč/rok

Podnikání: alternativa ke služebním vozům

 

 Držitelé řidičského oprávnění skupiny B (na osobní auta) zéskali od 19. ledna 2013 zcela automaticky možnost řídit i skútry Yamaha o objemu až 125 ccm na území České republiky. Využijte již nyní fantastické nabídky skútrů značky Yamaha o objemu 125 ccm a pořiďte si nového nejlepšího přítele pro Vás i Vaše nebližší.

Tato možnost vstoupila v platnost automaticky změnou zákona a bez nutnosti dalších kroků, bez nutnosti výměny řidičského průkazu, nebo dokonce absolvování autoškoly, a platí pro všechny vydané řidičské průkazy zpětně.

Z široké nabídky značky Yamaha si vybere opravdu každý:

Yamaha NMAX 125

 

 

Yamaha X-MAX 125

Yamaha D´elight 125

 

Kompletní nabídka skútrů Yamaha ZDE

 

 

Nejčastější dotazy:

1) Co je nejnutnější si pořídit?

Pokud hodláte z osobního automobilu přesednout na skútr, podle vyhlášky vám stačí pořídit si pouze homologovanou přilbu My, na základě zkušeností, navíc doporučujeme rukavice, kvalitní oblečení a pevné boty - nejde tu jen o bezpečnst, ale i o nezbztný pocit komfortu a jezdcova pohodlí.

2) jakr rychle 125 ccm jezdí?

Maximální rychlost se liší podle modelu, ale standardem je 90km/h. Uživatelsky jsou tedy 125 ccm ideální a nejpružnější variantou osobní přepravy. Díky modernímu nastavení jsou jejich rozjezdy jemné a čitelné, není třeba mít obavy. Důležitý faktor - rychlost plně koresponduje s rychlostí okolní dopravy.

3) Jaké jsou cestovní náklady

Obecně dnes platí, že cena přepravy na skútru po městě je aktuálně levnější než cena jízdného veřejné hromadné dopravy. Provoz je pak samozřejmě úspornější i ve srovnání s automobilem, tady se náklady liší výrazně - u běžné trasy cca 45km za den jsou náklady na skútr až čtvrtinové. Moderní technika je navíc zárukou bezporuchovosti, stačí dodržovat základní servisní prohlídky a úkony.

4) Je to bezpečné?

 Není,  to je fáma. Statisticky je nehod motocyklistů méně než například cyklistů a chodců. Ovládání 125ccm skútrů je prosto záludností, jeho řidič musí dbát pouze pravidel nejzákladnější obezřetnosti a logiky silničního provozu.