WR450F Rally pro Dakar 2019

09. 01. 2019

Yamaha WR450F Rally 2019 – speciál továrních jezdců Yamaha na nejtěžší dálkové soutěži světa, rally Dakar.

Závodní speciál pro ročník Dakaru 2019 WR450F je stroj, který mají k dispozici jezdci továrního týmu Yamalube Yamaha Rally. Tento tým tvoří závodníci Adrien Van Beveren, Xavier de Soultrait, Franco Caimi a Rodney Faggotter. Tato čtveřice bude bojovat o vítezství v Peru o prestižní dakarské vítezství.

Dakarská WR450F využívá technologii obráceného válce, tím je motor vyšší výkon a mám ideálně plynulý průběh kroutícího momentu. Díky součástkám vyvinutým společností GYTR se všechny úpravy motoru zaměřují na kombinaci vynikajícího výkonu a ovladatelnosti. Řada speciálně vyvinutých palivových map EFI, spolu s titanovým výfukem Akrapovič, umístěným pod motorem, také zvyšuje výkon motocyklu.

Hliníkových rám WR450F Rally má o 2 cm delší kyvnou vidlici pro vyšší stabilitu. Prioritou týmu bylo posílení neutrální pozice závodníka, která má blíže k enduru WR450F. Posunuta byla palivová nádrž do polohy, která umožňuje volný a snadný pohyb jezdce.

Pro zajištění dostatku paliva pro dlouhé etapy závodu má nádrž zvýšený objem na 33 litrů. Snížením hmotnosti na každé části motocyklu bylo dosaženo konečné celkové hmotnost 142 kg. Rally WR450F má závodní zadní tlumič KYB. Zvětšený je přední brzdový kotouč o průměru 300 mm, který zvládne intenzivní brzdění z vyšších rychlostí.

 

Rally odstartovala 7. ledna v Peru ve městě Lima. Jezdce čeká přes 5000 tisíc náročného terénu. Dakar 2019 čítá 10 etap, 70% z nich bude se bude odehrávat v písečných dunách této jihoamerické země.