3CT: prototyp městského skútru

13. 11. 2018

Představujeme 3CT: Nový prototyp městského skútru

 

Evropa má jednu z nejvyšších úrovní městské zástavby na světě. Téměř tři čtvrtiny obyvatel žijí ve městech, a to znamená přibližně 550 milionů Evropanů, kteří potřebují přístup k dostupným a spolehlivým způsobům dopravy. Toto číslo se má podle odhadů výrazně zvýšit, protože stále více obyvatel lákají výhody života ve městě. Avšak následné zhoršení dopravní situace bude vyžadovat dramatickou změnu v preferenci dopravních prostředků.


 

Skútry Yamaha do města
Městské skútry Yamaha nabízejí dostupné řešení osobní dopravy pro každého, kdo hledá uživatelsky vstřícné řešení pro dojíždění - bez ohledu na věk, pohlaví, nebo řidičské zkušenosti. Cílem je vytvořit atraktivní, snadno použitelná a dostupná vozidla, která obohatí každý aspekt městského života, nabídnou svobodu pohybu a současně vysokou užitnou hodnotu, kvalitu a spolehlivost značky Yamaha.

V roce 2015 se společnost Yamaha rozhodla rozšířit tradiční sortiment městských skútrů představením inovativního modelu Tricity 125, následovaného v roce 2017 verzí 155. Oba modely dnes zajišťují každodenní dojíždění více než 22 000 zákazníků ve městech jako jsou Paříž, Miláno nebo Řím. Inovativní, lehká a snadno ovladatelná tříkolová konstrukce modelu Yamaha Tricity poskytuje vysokou stabilitu v různých povětrnostních podmínkách a na různých typech povrchu, a přitahuje novou generaci zákazníků v segmentu městských vozidel.

 


Špičková tříkolová technologie Yamaha: Další krok
Mnoho z těchto nových zákazníků, kteří v uplynulých letech přesedlali na koncept tříkolového skútru, se nyní poohlíží po větším tříkolovém modelu, který by nabídl vyšší výkon a dokonalejší komfort, ale měl stejně příjemný charakter jako Tricity.

S cílem splnit potřeby těchto zákazníků, ale i ostatních zájemců o inovativní řešení skútru s výjimečně vysokou stabilitou, vstoupila společnost Yamaha do další fáze svého komplexního vývojového programu tříkolových vozidel a na výstavě EICMA poprvé představila prototyp 3CT.

Nový model potvrzuje, že budoucí konstrukční trend značky Yamaha zachovává směr prověřený modelem Tricity, tj. důraz na snadné řízení a nízkou hmotnost společně se zvýšeným výkonem pro vyšší rychlost a špičkovou dynamiku. Takové vlastnosti umožňují jízdu na delší vzdálenosti a současně zachovávají modelu Tricity agilitu potřebnou pro provoz ve městě.